הדברה למסעדות

הדברה > הדברה למסעדות
חברת שדות  מספקת שירותי ייעוץ, מניעה והדברה לעסקי מזון בכל רחבי הארץ.
החברה קיימת מעל 20 שנה ואחראית על פיתוח שיטות הדברה שונות תוך שימוש באמצעים וחומרי הדברה בטיחותיים בכל רחבי הארץ ובחו"ל. החברה מעסיקה צוות מדבירים מקצועי ומוסמך אשר מספק למגזר הפרטי והעסקי שירותי הדברה מקצועיים. בנוסף, לחברה מחלקת מיוחדת להדברת מזיקים במסעדות ובעסקים שונים. מחלקה זו מספקת שירותי הדברה לבתי קפה, משרדים, חנויות, אולמות, קייטרינג ומסעדות שונות בכל רחבי הארץ.
 

חברת ההדברה שלכם

 
עסקי מזון מחויבים לבצע הדברה אחת לכל תקופה. הדברה זו תיעשה על ידי חברת הדברה מקצועית בעלת וותק וניסיון בכל הקשור אל פעולות הדברה בעסקי המזון. ההדברה אשר תבוצע בעסק תיקבע בהתאם לסוג המזיקים ורמת הנגיעות שלהם בעסק.
כל מסעדה, בית קפה, אולם אירועים, וחברת קייטרינג מחויבים לשמור על רמה גבוהה של ניקיון, סניטציה ובטיחות. חברת הידועה בשל מקצועיותה וניסיונה הרב בהדברה מקצועית למסעדות מתחייבת לספק ללקוחותיה את הדברים הבאים:
  •  אישורים והיתרים- החברה הפועלת בהתאם לחוק ויכולה להציג לכל לקוחותיה רישיונות הדברה, היתר רעלים, אישור שהחברה פועלת בהתאם לתקן ISO, FDA,GMP ו- HACCP ואישורים מטעם המדינה המעידים כי מדובר בחברה חוקית. בנוסף, חברת חברה בוועד איגוד המדבירים בישראל ובאיגוד ההדברה הבינלאומי.
  •  ידע מקצועי מקיף וניסיון בהדברה למסעדות- צוות המדבירים המקצועיים של החברה יאתר את מוקדי המזיקים ויקבע את רמת הרגישות של המסעדה בכל הקשור אל חומרי הדברה. רק לאחר מכן תבוצע הדברה על ידי חומרי ריסוס המתאימים לסוג המזיקים במספר מוקדים מרכזיים אשר יבטיחו לבעלי המסעדות הדברה ממוקדת ויעילה ללא סיכונים מיותרים ופגיעה בציוד ובמלאי הקיים במקום (כל עוד הוא אינו נגוע).
  • דיסקרטיות- החברה שלנו מתחייבת לשמור על דיסקרטיות/ חיסיון של בית העסק.אנו יודעים כי נזק רב יכול להיגרם למוניטין של מסעדה אשר נחשפת בשל מזיקים שהתגלו בה. 

תפקידו של המדביר

 
כל עסקי המזון חייבים לבצע הדברה פעם בחודש על בסיס קבוע.
אנו יודעים כי אחת הבעיות היותר חמורות של כל עסקי המזון היא תיקנים ומכרסמים המופיעים במטבח המסעדה, במגשיות האוכל ובעת ביקורת פיקוח על המסעדה.
לרוע המזל, מכרסמים ומזיקים שונים מעדיפים עסקי מזון משום כמויות המים המצויות במקומות אלו וכמויות המזון אשר עוזרות להם להמשיך ולשרוד.
מדביר מקצועי יבצע בדיקה מקיפה של היקף הבעיה, סוג המזיקים והמכרסמים ובהתאם הוא יבנה תוכנית עבודה מסודרת אשר תמגר את המזיקים והמכרסמים הקיימים ותמנע מהגעתם של "אורחים" חדשים למסעדה. המדביר יאתר את כל מקומות הקינון של אלו, יאתר מהם המקומות דרכם יכולים המזיקים והמכרסמים להיכנס למסעדה, ירסס את המסעדה, יניח מלכודות ופיתיונות שונים ויפתור את הבעיה באופן יסודי.
 
 
 
קבלו הצעת מחיר עוד היום
:שם
:טלפון
:אימייל
:איזור בארץ
:הערות

הדברה למסעדות