הדברת חולדות

הדברה > הדברת חולדות

חולדות - רקע כללי:

 החולדות שייכות למשפחת היונקים והן מהיונקים הנפוצים ביותר בכדור הארץ,החולדות ככלל הן חיות חכמות יחסית המסוגלות למצוא דרכן במבוך או לקשר בין אכילת מזון מורעל למוות,בארץ ישנם שני מינים עיקריים חולדה מצויה וחולדת החוף.
בין המאות 13-17 החולדות היו גורם עיקרי להפצת מחלת הדבר (המגיפה השחורה ) שחיסלה כמעט שליש מאוכלוסיית העולם המחלה מועברת ע"י פרעושים נגועים במחלה שהחולדות הפיצו ברחבי העולם,קרבת יתר בין האדם לחולדות היא זו שגרמה להתפשטות מהירה של המחלה.
 
החולדות מצויידות בכושר רבייה מדהים כל נקבה ממליטה כ-40 ולדות בשנה והן חיות כ-6 שנים סה"כ 240-300 ולדות לחולדה בודדת,עובדה זו מקשה מאוד על הדברת החולדות עקב השלמת אוכלוסייה במהרה.
הצורך בהדברת חולדות עלה בעיקר עקב הנזקים הרבים שהן גורמות למשק העולמי במגוון דרכים,אכילת מזון,כרסום פלסטיק וחוטי חשמל,צואה על גבי מוצרים,תקיפת לולים ואפרוחים ועוד.
החולדות גורמות נזקים למזונות האדם, מזהמות מחסנים ומעבירות מחלות קשות כמו טיפוס ודבר ומחלות מדבקות אחרות והן מהוות סיכון תברואתי משמעותי הדורש התערבות בכדי לדלל את אוכלוסיית החולדות.
 

אופן הדברת חולדות:

 כאשר ניגשים להדברת חולדות יש לקחת בחשבון שני גורמים עיקריים המשפיעים על הצלחת ההדברה:
  1. חולדה שאכלה מזון מורעל לא תאכלו שנית כמו כן במידה והיא נכחה בזמן שחולדה אחרת אכלה ומתה היא לא תגע בפתיון המורעל.
  2.  החולדה אינה מתפתה להיכנס למלכודות במהרה וסוג המזון המועדף עליה הוא פירות ודגנים.
 
השיטה הנפוצה ביותר להדברת חולדות היא ע"י רעלים המיושמים באזורי המחייה שלהן במחילות,מתחת למבנים,עליות גג,מערכות הביוב,גרוטאות וכו',הרעל מורכב מדגנים וחומר פעיל בשם אנטיקואגולנט שהוא למעשה נוגד קרישת דם,חולדה שאכלה רעל לא תמות באופן מיידי אלא כעבור יומיים או יותר וזאת בשביל שיתר החולדות לא יקשרו בין אכילת הפתיון לתמותה החולדה מתה משטפי דם פנימיים ומהתבקעות הנימים עקב המחסור בויטמין K האחראי על קרישת הדם.
 
שיטות נוספות להדברת חולדות הן הצבת מלכודות רשת,קפיץ או דבק המהוות אמצעי יעיל ללא רעלים אך דורש מעקב וטיפול ממושך יותר,חברתנו משווקת סדרת מוצרים ביתיים בשם GREEN PLACE בחנויות המובחרות שם ניתן למצוא קשת פתרונות רחבה ללא רעלים להתמודדות ברמת משק הבית עם החולדות,בנוסף קיימים אמצעים אולטרא סוניים המשדרים גלי קול להרחקת החולדות מערכות מסוג זה אינן מתאימות למשק הביתי עקב עלותן הגבוהה.
  

הכנת הבית לפני הדברת חולדות:

למעשה אין הכנה מיוחדת המדביר מפזר בזהירות במקומות בהם אין גישה לבעלי חיים או לילדים את הרעל ולאחר כשבוע החולדות בשטח המודבר מתות ונעלמות ברוב המקרים פגרי החולדות לא נראים שכן הן מתות במחילות ובמקומות המסתור הטבעיים שלהן.ניתן להזמין הדברה ירוקה לחולדות וזאת ע"י שימוש במלכודות דבק מיוחדות להדברת החולדות.
 
חשוב לציין שבסביבה בה יש גרוטאות או מחסנים צפופים ניתן יהיה למצוא כמות גדולה של חולדות לכן יש לשמור על סביבה מאווררת וגישה לכל חלקי המחסן כמו כן להימנע מהשארת מזון בשטחי המחייה של החולדות.אטימת המבנה תסייע אף היא במניעת חדירת החולדות חשוב לציין שלחולדה כושר טיפוס מעולה והיא עוברת בכל חריץ הגדול יותר מהיקף ראשה(3 ס"מ ומעלה)לכן יש לשאוף לאטום כמעט כל חריץ במעטפת הבית החיצונית.
 
חברתנו תשמח לייעץ לכם בכל הנוגע לבעיית החולדות בביתכם ותתאים עבורכם את הטיפול היעיל ביותר.
 
 
מאמרים בנושא:
 
 
קבלו הצעת מחיר עוד היום
:שם
:טלפון
:אימייל
:איזור בארץ
:הערות

הדברת חולדות